Червень

10 червня 1917 – прийняття Першого Універсалу Центральної Ради

Цього дня Центральна Рада прийняла свій перший державно-правовий акт – Перший Універсал, яким проголошувалася державна автономія України у складі Росії.

Універсал

11 червня 2017 – початок дії безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом

17 травня 2017 року в Європарламенті відбулася урочиста церемонія підписання законодавчого акта, яким запроваджений безвізовий режим для громадян України. Рішення Європейського Союзу про надання громадянам України безвізового режиму набуло чинності в ніч з 10 на 11 червня 2017 року.

ЄС_Прапори

14 червня 1994 – підписання Угоди про партнерство та співробітництво з Європейським Союзом

В Люксембурзі Президентом України та президентом Європейської Комісії і представниками держав-членів ЄС була підписана Угода про партнерство та співробітництво. Саме цим документом і була закладена правова основа у взаємодії України з ЄС.

15 червня 1775 – зруйнування Запорозької Січі

Російські війська під командуванням генерала П. Текілія за наказом Катерини ІІ оточили Запорізьку Січ, а кошовий отаман Петро Калнишевський, не маючи сил для оборони, віддав укріплення козаків без бою. Запорозьке військо оголосили розпущеним.

Калнишевський

Петро Калнишевський

15 (28) червня 1917 – створення першого українського уряду – Генерального Секретаріату

Перший склад Генерального Секретаріату налічував 8 генеральних секретарів та генерального писаря. Очолював уряд В. Винниченко. До його складу також увійшли С. Петлюра, С. Єфремов, П. Христюк та ін. Першим документом, який визначав кордони програми діяльності уряду, стала Декларація Генерального Секретаріату, у якій було проголошено автономно-федеративний устрій України у складі Російської імперії. Уряд існував до військового перевороту і встановлення в Україні гетьманату П. Скоропадського у листопаді 1918 року.

ГС,jpg

23 червня 2001 – візит до України Папи Римського Іоана Павла II

Візит Папи Римського Іоана Павла II до України тривав до 27 червня. Протягом цього візиту понтифік відвідав Київ і Львів, провівши у церквах міст літургії та зустрівся з багаточисельними прочанами Греко- та Римо-католицької церкви.

 

Папа

27 червня 1905 – початок збройного повстання моряків на броненосці «Князь Потьомкін Таврійський»

27 червня 1905 року біля берегів Одеси у Чорному морі почалося збройне повстання моряків на броненосці «Князь Потьомкін Таврійський» – перший в історії збройний виступ моряків. І хоча повстанці програли, цей перший досвід переходу моряків на бік революціонерів зіграв неабияку роль у подальшій історії.

Панцерник Князь Потьомкін-Таврійський

Панцерник «Князь Потьомкін Таврійський»

28 червня 1996 – прийняття Конституції України

Цього дня на черговому засіданні Верховної Ради був ухвалений найголовніший закон країни – перша Конституція суверенної української держави. Над створенням Конституції працювала спеціальна парламентська комісія на чолі з Михайлом Сиротою. Прийняття Конституції в Україні закріпило основи права незалежної держави і стало величезним кроком у розвитку демократичного українського суспільства.

Конституція

Advertisements